Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çupi akuza ministres Xhaçka për zjarret/ Të thirret urgjent nga Prokuroria

Nga Klodiana 0

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka akuzuar ministren e Mbrojtjtes Olta Xhaçka se ajo zotëronte informacion për zjarrëvëniet në vend.

Përmes një deklarate nga selia blu ish-deputetja tha se për këtë akuzë ministrja duhet të thirret urgjent nga Prokuroria.

Ajo vazhdoi akuzat e saj edhe ndaj kryeministrit Rama ku deklaroi se ai ka kapur prokurorinë , gjykatat dhe nuk bën aspak përpjekje për të arrestuar personat, të cilët vijojnë të djegin sipërfaqe të tëra me pyje.
“Olta Xhakca të thirret urgjent nga Prokuroria. Ajo ka treguar se ka patur dijen për zjarret. Deklaratat dhe akuzat e saj janë qesharake. Edi Rama ka nën kontroll, policinë, prokurorinë dhe gjykatat. Edi Rama duhet të zbulojë një orë e më parë autorët e zjarreve në vend”, deklaroi ish-deputetja nga selia e PD-së.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej