- Advertisement -

TAG

zjarret

Agjencia e Mbrojtjes Civile shkresë bashkive dhe Policisë: Situata emergjente, merrni masa!

Lidhur me situatën e krijuar nga zjarret ditët e fundit, Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile u ka drejtuar sot dy shkresa respektive 61 bashkive,...

Dom Gjergj Meta: Ata që i vënë qëllimisht zjarret mund të djegin edhe njerëz

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka shprehur dhimbje dhe zemërim për djegien e disa pyjeve në vend përgjatë ditëve të fundit. Meta...

Zjarret rrezikojnë Australian Open. Ajri i rënduar, tenistëve iu bie të fikët

Emergjenca e zjarreve që kanë pushtuar Australinë ka tronditur edhe turneun e parë Grand Slem të tenisit botëror. Për shkak të tymit, organizatorët e...

Flakët e ferrit, dalin pamjet e frikshme nga zjarret në Australi

25 të vdekur, mijëra shtëpi të shkatërruara dhe dhjetra mijëra ta pastrehë përveç dëmeve të pallogaritshme materiale.Ky është bilanci tragjik i zjarreve të mëdha...

Zjarret në Australi, viktima dhe qindra shtëpi të shkatërruara

Të paktën 3 persona humbën jetën dhe 7 të tjerë janë shpallur të zhdukur në zjarret që kanë prekur Australin. Autoritetet kanë shpallur gjendjen...

Zjarret në Kaliforni, evakuohen 7000 shtëpi në Los Angeles

Në Kaliforni është lëshuar një alarm i kuq ekstrem (është hera e parë) për shkak të zjarreve të mëdha, duke detyruar më shumë se...

Kalifornia në gjendje emergjence, 180 mijë banorë janë evakuar

Zjarret në pjesën veriore të Kalifornisë kanë shkaktuar evakuimin e 180 mijë banorëve. Guvernatori Gavin Newsom ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak përphapjes së...

Çupi akuza ministres Xhaçka për zjarret/ Të thirret urgjent nga Prokuroria

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka akuzuar ministren e Mbrojtjtes Olta Xhaçka se ajo zotëronte informacion për zjarrëvëniet në vend. Përmes një deklarate nga...

Nga Kim Kardashian, te Guillermo del Toro…kur VIP-at evakuohen prej zjarrit

Në Kaliforninë Jugore vijon lufta me zjarret e fuqishme, përfshi njërin në veri të Los Angelesit dhe një tjetër në kantonin Ventura, pranë Thousand...

Zjarret “pushtojnë” periferinë e Berlinit, evakuohen banorët

Zjarret në pyje që shpërthyen papritur në afërsi të Berlinit kanë detyruar evakuimin e banorëve të dy fshatrave pranë kryeqytetit gjerman. Janë disa vatra zjarresh...

Latest news

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...

581 raste të reja dhe 5 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin...

Vaksinimi ndaj COVID-19/ Biden do të urdhërojë shtim të prodhimit

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden tha se do të urdhërojë rritjen e prodhimit të shiringave dhe furnizimeve të tjera për të rritur vaksinimin...
- Advertisement -