COVID-19 në Greqi, 665 pacientë të intubuar në spitale

0
129

Situata e pandemisë në Greqi, vijon të jetë kritike. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19,075 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht, 111 persona nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve.

Sipas raportimeve, 665 pacientë janë të intubuar në spitalet COVID. Aktualisht në Greqi, ashtu si në shumë vende të botës po dominon varianti ‘Omicron’.

Ky variant, ka shkaktuar një valë infektimesh në të gjithë botën. Sipas raportimeve, ky variant shkakton më pak vdekje se varianti ‘Delta’ dhe të tjerat.