COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Duhet të lëçisni

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Mblidhet komiteti i ekspertëve, Fico: 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. “Kemi qenë tejet të vëmendshëm në...

Minatori humbi jetën, arrestohet armatori i minierës në Bulqizë, procedohet brigadieri

Minatori Fiqiri Karaj humbi jetën ditën e djeshme ndërsa punonte në një nga galeritë e zonës D në një minierë të Bulqizës. Në lidhje me ngjarjen, policia...

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve në Berat

Këtë të enjte pritet që fushata e vaksinimit të fillojë dhe në Berat. Raportohet se vaksinimi do të bëhet në hollin e Pallatit të Kulturës...

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet.

E ndërsa infektimet e mësuesve janë kthyer në rutinë, gazetari i ABC, Artan Diko raporton se sot janë prekur me COVID-19 mes të tjerëve një ushtarak, pjesë e Forcave të Armatosura në Kuçovë dhe një ekonomist në repartin e Poshnjes.

Rastet me COVID-19 në Berat

-1 mësuese në shkollën mekanike “Stiljano Bandilli”

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Veleshnje

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Vokopolë

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare në fshatin Çiflik

-1 nxënëse në shkollën e mesme “Muhamer Janina”

-1 nxënëse në shkollën 9-vjeçare “Sali Gjuka”

-1 shofer ambulance në spitalin e Beratit.

-1 ekonomiste në bankë

-1 specialist në administratën e Komunës Vërtop

-1 ushtarak në Forcat e Armatosura në Kuçovë

-1 ekonomist në Repartin Ushtarak në Poshnje

-1 inxhinier nga Kuçova në Ministrinë e Energjetikës dhe Transportit

-1 punonjës në Fabrikën e Miellit

-1 teknik në një servis makinash

Sot u shënuan 5 humbje jete dhe 833 raste të reja me koronavirus. Mes 5 viktimave është një vajzë 26-vjeçe.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Mbeten në fuqi masat anti-COVID, vijon kufizimi i lëvizjes në orën 20:00 deri në 06:00

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur sot që të lë në fuqi masat shtrënguese në përpjekje për të kufizuar përhapjen e Covid-19. Në një deklaratë për...

Mblidhet komiteti i ekspertëve, Fico: 79% e rasteve në dy javët e fundit të moshave nga 24-54 vjeç

Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka folur në mbledhjen e komitetit të ekspertëve për situatën e COVID-19 në vend. “Kemi qenë tejet të vëmendshëm në...

Minatori humbi jetën, arrestohet armatori i minierës në Bulqizë, procedohet brigadieri

Minatori Fiqiri Karaj humbi jetën ditën e djeshme ndërsa punonte në një nga galeritë e zonës D në një minierë të Bulqizës. Në lidhje me ngjarjen, policia...

Nis vaksinimi i mjekëve dhe infermierëve në Berat

Këtë të enjte pritet që fushata e vaksinimit të fillojë dhe në Berat. Raportohet se vaksinimi do të bëhet në hollin e Pallatit të Kulturës...

Atentati mafioz në mes të Tiranës, kush është i famshmi Behar Sofia

Të tjera detaje dalin në dritë nga atentati mafioz që iu bë sot në mes të Tiranës një 65-vjeçari nga Berati, i cili mbeti...