Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Duhet të lëçisni

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke e çuar numrin e viktimave të raportuara nga Ministria e Shëndetësisë që prej fillimit të pandemisë në 2569 persona.

Të enjten dhe të premten u shënua dhe numri më i lartë i vdekjeve si pasojë e koronavirusit pas disa muajsh, prej 6 personash. Mosha e viktimave të kësaj jave ka variuar nga 49 në 86 vjeç.

Tirana qëndron në krye të qyteteve me numrin më të lartë të humbjeve të jetëve në një vit e gjysmë, 1032. Afro 4 fish më shumë se Elbasani që renditet në vend të dytë me 266 vdekje. Me pak viktima si pasojë e koronavirusit ka Kukësi dhe Dibra.

Nga 175 të shtruar që Ministria e Shëndetësisë raportoi më 11 shtator numri i tyre ka arritur në 215. Sipas mjekëve ditët e fundit është vënë re shtim i pacientëve në moshë të re dhe të pavaksinuar që paraqiten në spital në gjendje të rënduar shëndetësore.

Këtë javë u zbuluan gjithashtu me shumë se pesë mijë raste të reja ndërsa numri i të infektuarve aktiv ka arritur në rreth 12 mijë e 900.

Më shumë humbje jete
Tiranë 1032
Elbasan 266
Fier 253
Durrës 247

Më pak humbje jete
Kukës 34
Dibër 50
Gjirokastër 66
Lezhë 98

11 shtator 
Humbje jete 2539
Spital 175
Raste pozitive 156162
Raste aktive 12 585

17 shtator
Humbje jete  2569
Spital  215
Raste pozitive 161324
Raste aktive  12 910

Më shumë shkrime

E Freskët taze

“Llumi i tranzicionit me Ramën në krye kundër vettingut”, Bardhi: SPAK-ut i japim mekanizmat për t’i dhënë fund pandëshkueshmërisë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kritikëve për vettingun e politikanëve. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan se...

Lideri i OBSH-së nxit vendet e G20 të ndjekin shembullin e SHBA-ve: Ndani vaksinat për koronavirusin

Drejtuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë u ka kërkuar vendeve të G20 që të ndjekin shembullin e SHBA-së dhe të ndajnë  dozat e vaksinave. Dr....

Përfshihet nga flakët godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë

Mbrëmjen e djeshme është përfshirë nga zjarri godina e vjetër e ish-Gjallicës në Vlorë. Sipas mediave dyshohet se zjarrvënia ka qene e qëllimshme. Mësohet se...

‘Rama në Tik Tok’/ Moderatorja e njohur “qan” për të: Të gjithë kryeministrat e botës janë budallenj, ky i joni është i zgjuar!

Këtë të shtunë në “Goca dhe Gra” ka qenë e ftuar moderatorja Ori Nebijaj. Ajo ka diskutuar me Tean, Olesian dhe Kristën për temat...

Shtatë viktima dhe 629 të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

Vijon të jetë problematike situate e pandemisë në vend. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot shtatë humbje jete si pasojë e Covid. Në 24 orët...