Çështja e “Tires”, Artan Hoxha: SPAK të hetojë dhe vetëvrasjet e pacientëve në spitalet Covid

Duhet të lëçisni

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Gazetari investigative, Artan Hoxha ka komentuar çështjen e shumëpërfolur të arrestimit të bashkëpuntorëve të “Tires”.

I ftuar në studion e ABC këtë të mërkurë, Hoxha është shprehur se oponioni publik nuk duhet që të merakoset për këtë pasi ato sërish janë nën hetim.

Ndër të tjera ai ka kërkuar që SPAK të merret dhe me zbardhjen e 5 rasteve të vetëvrasjes së pacientëve në spitalet Covid.

“Ajo që tërheq vëmendje është se gati 98% të dosjeve i kryejnë prokuroritë e rretheve dhe jo SPAK. SPAK tashmë është në qendër të vemendjes dhe ne deri më tani 2 ose 3 prokurori kemi parë që kanë bërë ndonjë lëvizje ndërsa pjesa tjetër është gufosje me dosje jo shumë rëndësi. Arresti me burg nuk do të thotë që patjetër një person të dënohet pasi është thjesht një masë sigurie. Kujtojmë dhe rastin e Fullanit që u mbajt në burg, prokurorë tanë e shikojnë si masë primare qëndrimin në burg por thjesht një masë sigurie. Në rastin e “Tires”, ajo që do të thoja unë se publiku reagoi pas lajmit të lirimit të tyre por ato nuk janë lënë të lira pasi janë nën hetim, apeli që kam unë për SPAK është që të bashkojë me këtë hetim edhe 5 rastet e vetëvrasjes në spitalet Covid. Autoritetet duhet të hetojnë në lidhje me letrën e shum përfolur që nuk i është dërguar askujt”, ka thënë Hoxha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...

Meta paralajmëron “të fortët”: Bëhuni gati, edhe pulat do t’ua sekuestrojmë

Edhe 4 ditë, që Sovrani të rimarrë në duart e tij sovranitetin e grabitur pabesisht dhe poshtërsisht me zgjedhje si ato të Shijakut, të...

Vdekshmëria në BE ulet ndjeshëm në shkurt, në kontrast në Shqipëri

Pasi arriti dy kulme të rëndësishme në pranverë dhe vjeshtë 2020, vdekshmëria e tepërt filloi të binte në dy muajt e parë të 2021...