Celibashi: Përfundon numërimi në mbi 4900 qendra, PS 74 mandate, PD 59 mandate

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kryetari i KQZ, Ilirjan Celibashi ka dhënë shifrat zyrtare pas numërimit të votave në mbi 4900 qendra, duke deklaruar se deri më tani PS kryeson me 74 mandate, ndërsa PD ka marrë 59 mandate.

Celibashi bën me dije se deri më tani PSD ka marrë tre mandate, duke iu afruar edhe LSI edhe cila ka marrë katër mandate. Nga numërimi i votave ka rezultuar se pjesëmarrja në votime ka qenë 45.72%.

“Në lidhje me ecurinë e deritanishme të procesit zgjedhor, ka përfunduar tërësisht numërimi për subjekte, në 4922 qendra votimi. Tirana dhe Durrësi procesi ka përfunduar në 11 qendra votimi dhe vijon ende në pjesën tjetër. Procesi i numërimit të kandidatëve ka përfunduar në 12 vende të numërimit. Pjesëmarrja në zgjedhje pas përfundimit të numërimit është 45.72%. 1 551 921 zgjedhës kanë marrë pjesë nga 3393 748 zgjedhës”, deklaroi Celibashi.

Mandatet sipas partive

PSD -3 MANDATE

Balli kombëtar- 0 mandate

LDSH- 0 mandate

BD- 0 mandate

ABEOK- 0 mandate

LSI-4 mandate

Thurje – 0 mandate

LRE- 0 mandate

PD-AN- 59 mandate

LN- 0 mandate

PS- 74 mandate

Boiken Abazi- 0 mandate

Debreshi – 0 mandate

Iljaz Shehu – 0 mandate

Kreshnik Merxhani – 0 mandate

Pal Shkëmbi- 0 mandate

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...