Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Buxheti i shtetit për FSHF, Duka: Më mirë zerojeni fare!

Nga Klodiana 0

Projekt-ligji për sportin provokoi debat në Komisionin Kuvendor. Kreu i FSHF Armando  Duka e quan mjeran buxhetin e sporteve, ku futbolli ka zero mbështetje.

Duka theksoi se ky ligj nuk do të rregullojë gjë, por sporti për kurim të plotë do një paketë ligjesh¸ Unë nuk besoj që nevojat që ka sporti, apo përmirësimi i sportit do të bëhet me përmirësimin e këtij ligji.

Duka: Buxheti i shtetit shqiptar është jo minimal, por për mua të bëhet zero për aq sa është. Është më i vogli i të gjithë buxheteve të Europës që kam parë unë.

Buxheti i sportit, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv pranë KOKSH, apo edhe dhuna në sport kanë qenë në qendër të diskutimeve në Komisionin Kuvendor.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej