Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bulqizë/ Atentat në mes të ditës, policia fsheh ngjarjen

Nga Klodiana 0

Ish deputeti i Partisë Demokratike Xhemal Gjunkshi ka denoncuar pak minuta më parë një tentativë për vrasje në hyrje të qytetit të Bulqizës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, duke e akuzuar policinë për fshehje të krimit dhe për mospërmbushje të detyrës ndaj qytetarëve, Gjunkshi nuk ka hezituar të  bëjë publike emrat e personave të përfshirë në ngjarje.

Postimi i plotë:

Tronditet Bulqiza. Policia fsheh krimin.

Asnjë reagim nga Qeveria e Krimit.

Siguria qytetare më e e pasigurt se kurrë. Qytetarët ndjehen te pasigurte.

A e dini pse hesht Qeveria e Krimit?

Sepse Kryeministri kudo që shkon nëpër Shqipëri, shoqerohet nga 500 police të forcave speciale dhe të ndërhyrjes së shpejtë, që i merr nga Tirana.

I bëj thirje urgjente Policisë së Shtetit dhe Prokurorisë së Përgjitheshme të analizojë ngjarjen, të nxjerin para përgjegjësise autoret e ngjarjes.

Të mos punojnë për ta fshehur ngjarjen.

Mos të presim që të vriten dhe të meren jetë njerezore.

Ja se çfarë me shkruan qytetari nga Bulqiza.

Z.gjeneral një ngjarje e  rëndë tentativë vrasje në të hyr qytetit Bulqizës, është qëlluar në drejtim të një kamioni disa here nga Alban Tançi dhe Feruz Shehu ku ka mbetur i plagosur ne dore drejtusi kamionit.Personat e lartpermendur ja me rrekorde kriminale dhe aktiviste te Rilindjes,policia po bën të pamunduren ta fsheh ngjarjen atentatoret levizin me benz c klas me targa fallco italjane dhe me armatim në çdo kohe dhe policia nuk i bllokon!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej