- Advertisement -

TAG

arme zjarri

Të shtëna me armë zjarri në Lezhë, policia drejt vendngjarjes

Të shtëna me armë janë raportuar mbrëmjen e sotme në Mamurras, Lezhë. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit mes dy të...

Grabitje me armë në një bankë në kryeqytet, policia në kërkim të autorit

Një grabitje me armë ka ndodhur ditën e sotme në një bankë në Prishtinë. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 në...

Vrasje me armë zjarri në Berat

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e së enjtes në Berat. Paraprakisht dyshohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur për motive të dobëta. VIJON…

Gjendet i plagosur me armë zjarri një person në Urën Vajgurore

Një person është gjendur i plagosur me armë zjarri në Urën Vajgurore, tashmë e njohur si Dimal. Nuk dihet ende identiteti i tij, ndërkohë që...

Të shtëna me armë zjarri tek Ura e Mifolit, dëgjohen në Fier e Vlorë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme tek Ura e Mifolit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:30 dhe ka alarmuar jo pak...

Armë zjarri dhe municion luftarak, arrestohet tek “mbikalimi i Rinasit” 23-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar një 23-vjeçar i cili qarkullonte me armë zjarri me vete. “Forcat e posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen babë e bir

Të shtëna me armë zjarri dëgjuar këtë pasdite në qytetin bregdetar të Durrësit. Policia njofton se e gjithë ngjarja ka ndodhur për shkaqe banale, pas...

Të shtëna me armë zjarri gjatë një dasme në Peqin

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar këtë pasdite në fshatin Pajovë të Peqinit. Burime për mediat bëjnë me dije se fatmirësisht deri në këto...

Ngjarje tragjike/ Vritet me armë zjarri një i moshuar në Durrës

Një person në Sukth të Durrësit i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e kaluar duke përdorur armën e zjarrit. Viktima është një 70-vjeçar, i cili...

Latest news

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...
- Advertisement -