Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tentuan t’i bllokojnë rrugën Ramës, Gjykata jep masën për drejtuesit e PD-së

Nga Klodiana 0

Gjykata e Elbasanit ka dhënë pak minuta më parë masën gjykuese për drejtuesit lokal të Partisë Demokratike.

Sipas raportimeve bëhet me dije se Gjykata ka dhënë masën, “Detyrim paraqitje” për ish-deputetin Aurel Bylykbashi dhe sekretarët e PD-së: Erlind Gurra 32 vjeç, dega Librazhd dhe Përrenjas, Gurra dhe Arjan Karriqi, 43 vjeç, kryetari i Degës së PD-së, Prrenjas.

Ndërkohë, që bëhet me dije se është dhënë masa “arrest me burg” për 4 të arrestuarit e tjerë.

– Leonard Ozuni, 31 vjeç, nga Piskashi; (sekretari i PD-së, dega Prrenjas)

– Bujar Kojku, 54 vjeç, nga Librazhdi.

– Dashamir Boja, 47 vjeç, nga Shtërmeni, Cërrik;

– Bujar Vreto, 48 vjeç, (Kryetari i Degës së PD-së Librazhd);

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej