Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bulqizë, aksidentohet rëndë 13 vjeçarja në këndin e lojërave

Nga Ejona 0

Një 13 vjeçare është plagosur rëndë ndërsa po luante në një kënd lojërash në Bulqizë.

Policia njofton se  rreth orës 11:30 të ditës së sotme se në qytetin e Bulqizës, shtetasja M.B., 13 vjeçe, banuese në Bulqizë, duke luajtur në këndin e lojërave, konkretisht në pistën e makinave (me korrent) është aksidentuar nga makina që drejtonte vetë ajo.

Adoleshentja pas ndihmës së parë të marrë në spitalin e Bulqizës, është transportuar menjëherë me helikopter për ndihmë më të specializuar në Tiranë ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë  për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej