Bukurosh Stafa: Votova kundër PS por s’jam me Saliun

Duhet të lëçisni

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Ish-deputeti socialist, sulmon Ben Blushin: S’kam folur asnjehere si Saliu ne foltoren e Kuvendit

Bukurosh Stafa është ish-deputeti socialist i cili votoi në vitin 2007 për president Bamir Topin. Stafa njihej asokohe si pëkrahës i ish kryeministrit Fatos Nano dhë për këtë arsye votoi kundër PS për kandidaturën e PD për president sepse rama nuk e pranoi Fatos Nanon si kandidaturë socialiste. Për këtë arsye,Rama e përjashtoi nga PS.

Sot Bukursoh Stafa është zgjedhur delegat në Kongresin e PS-së dhe ky është momenti që ka zgjedhur Ben Blushi për të sulmuar Ramën. “Bukuroshët e Saliut” e ka quajtur Blushi ish-deputetin socialist dhe menjëherë ka ardhur reagimi. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Bukurosh Stafa thotë se ndjen keqardhje për deklaratën e Blushit duke theksuar se kishte votuar vetëm një herë kundër partisë, por nuk kishte folur kurrë si Saliu.. “Keqardhje e madhe per Ben Blushin. Kishim 2 vjet pa e pare ne Elbasan. Blushi erdhi shau iku. Une kam votuar nje here ndryshe nga PS ne 2007. Por s’kam folur asnjehere si Saliu ne foltoren e Kuvendit. Nese une kam bere nje gabim, Blushi po ben nje faj te madh”, shkruan Stafa.

Bukurosh Stafa ishte një nga pesë deputët socialistë që votuan në vitin 2007 për Bamir Topin, nën ndikimin e Fatos Nanos dhe më pas u përjashtuan nga grupi parlamentar i PS. Për votën e  Stafës e pesë të tjerë, Ben Blushi dha atëherë dorëheqje nga posti i kryetarit të Grupit parlamentar socialist.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...