Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Britania e Madhe ndryshon ligjin, dy kategori emigrantësh nuk do të lejohen të futen

Nga Klodiana 0

Pas daljes nga Bashkimi Europian, Britania e Madhe po bëhet gati të ndërmarrë masa të forta ndaj emigrantëve.

“The Guardian” shkruan se Britania e Madhe do të marrë shembullin e Australisë në lidhje me emigrantët duke imponuar politikën e “dyerve të mbyllura” për emigrantët e pakualifikuar apo që nuk dinë anglisht.

Kujtojmë se  Anglia është bërë një destinacion i përzgjedhur edhe për shqiptarët gjatë viteve të fundit.

Britania e Madhe doli sëfundmi nga Bashkimi Europian duke akuzuar BE-në se i imponohej asaj, ndërsa partitë pro-Brexit janë shprehur se përmes daljes do të forconin ekonominë e tyre duke rikthyer edhe nderin e humbur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej