Brataj tregon situatën e “rrezikshme”: Qytetari nuk vë maskën se thotë kam pirë raki në mëngjes

Duhet të lëçisni

Presidenti amerikan Joe Biden nënshkruan tre dokumentet e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Vetëvendosje do garojë në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri: Nesër prezantojmë kandidatët

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje...

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Mjeku i njohur, Skënder Brataj ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale një situatë që i ka ndodhur atij mëngjesin e sotëm, duke nxjerrë në pah mungesën e ndërgjegjësimit te qytetarët për respektimin e masave anti-covid.

Brataj thotë se teksa shkuar të rimbushë celularin i është kërkuar të vendosë maskë, ndërkohë që vetë punonjësja e mbante maskën poshtë gojës.

“Për të qeshur apo për të qarë?  Pa hyrë te dera e dyqanit të telefonisë sot në mëngjes dëgjova: Zotëri nuk shërbejmë pa maskë. Keni shumë të drejtë i thashë dhe vendosa maskën. Afrohem te banaku dhe shikoj që vajza maskën e vet e mbante mbi mjekër.

Më fal zonjë, pse nuk e vendosni maskën? Na kanë dhënë urdhër të mos shërbejmë pa maskë zotëri! E kisha fjalën për ju zonjë. Kam xhamin ndarës zotëri me thotë zonja! Edhe unë e kam xhamin ndarës me ju zonjë i them. Ndërkohë hyn një qytetar pa maskë me lekët në dorë. Më boj një karikim telefoni 1100 lek goce, se jam vonë. Zotëri nuk shërbejmë pa maskë i thotë vajza.

“Mushe, se po dal ke dera”-, thotë zotëria dhe ndërkohë nuk po lëvizte nga vendi. I drejtohem: Zotëri të lutem ose gjeni një maskë ose dilni të dera”-, i them. “Hec o zotëri më thot, kam pi gjysëm kile raki që në mëngjes, nuk më gjë gjo mua!”, shkruan Brataj.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Presidenti amerikan Joe Biden nënshkruan tre dokumentet e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Vetëvendosje do garojë në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri: Nesër prezantojmë kandidatët

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri do të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit. Lajmin e ka konfirmuar vetë Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje...

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...