Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bllokimi i 550 tonë naftë në Ballsh/ Rama: Goditja e të mëdhenjve në radhë të parë

Nga Klodiana 0

Pas bllokimit të 550 tonë naftë në rafinerinë e Ballshit, ka reaguar kryeministri Edi Rama ku shprehet se sasia e bllokuar ishte jashtë standardeve.

Përmes një statusi në facebook, Rama thotë se lufta kundër informalitetit nuk do të ndalet duke filluar sipas tij nga të mëdhejtë në radhë të parë.

Regimi i plotë:

KUSH MERRET ME NAFTË DUHET TË ZGJEDHË: O SIPAS LIGJIT O GODITJEN E LIGJIT👊 550 ton karburant jashtë standardeve u bllokuan në rafinerinë e Ballshit🤚 Lufta kundër Informalitetit nuk do të ndalet asnjë orë dhe para asnjë subjekti, duke filluar çdo ditë me të mëdhenjtë në radhë të parë!

Ata që nxjerrin, përpunojnë apo tregtojnë naftë, janë në shënjestrën e strukturave të shtetit dhe s’do të kenë asnjë shteg jashtë rrugës së ligjit e të standardeve që meritojnë konsumatorët.
Informaliteti në dëm të cilësisë është po aq i dëmshëm dhe i patorerueshëm, sa edhe informaliteti financiar në kurriz të konsumatorit e të shtetit! #ZeroTolerancë🤜ndaj abuzuesve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej