Bie numri i pacientëve të shtruar në dy spitalet COVID, 16 në terapi intensive, 5 të intubuar

0
191

Në spitalin Infektiv dhe atë Shefqet Ndroqi aktualisht po trajtohen 115 pacientë nga 124 që ishin një ditë më parë.

Ndër to 16 pacientë janë në terapi intensive, ndërsa 5 të tjerë janë të intubuar.

“Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në terapi intensive, 5 prej të cilëve pacientë të intubuar”, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.