- Advertisement -

TAG

dy spitalet COVID

Situata në dy spitalet Covid, Shqipëria merr 30 respiratorë borxh nga Danimarka

Lidhur me situatën e rënduar në dy spitalet COVID, duket se kanë detyruar Ministrinë e Shëndetësisë që të gjejë mundësi alternative të shtimit të...

4 pacientë humbin jetën, 133 të infektuar me COVID në 24 orë

4 persona kanë ndërruar jetën në 24 orët e fundit prej koronavirusit, e mes viktimave është dhe një 37 vjeçar me origjinë nga Fieri. Lajmin...

Situata në spitalet COVID, 17 pacientë në terapi intensive dhe 9 të intubuar

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 4 viktima dhe 84 raste të reja. Që prej fillimit të...

Bie numri i pacientëve të shtruar në dy spitalet COVID, 16 në terapi intensive, 5 të intubuar

Në spitalin Infektiv dhe atë Shefqet Ndroqi aktualisht po trajtohen 115 pacientë nga 124 që ishin një ditë më parë. Ndër to 16 pacientë janë...

Situatë e rënduar në dy spitalet Covid, 9 pacientë të intubuar dhe 21 në terapi intensive

Situata në dy spitalet Covid vijon të jetë e rënduar, ku Ministria e Shëndetësisë raporton se 9 pacientë janë të intubuar. Aktualisht në spitalin Infektiv...

Si është gjendja e pacientëve në 2 spitalet COVID ku trajtohen 102 pacientë

Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e sotëm njoftoi së në 24 orët e fundit është shtuar numri i pacientëve që kanë nevojë për trajtim...

Manastirliu: Si në ditën e parë, infermierët të palodhur në vijën e parë të betejës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka përcjellë një urim të ndjerë në ditën ndërkombëtare te infermierëve, duke veçuar punën e tyre përgjatë pandemisë së...

38 të shtruar dhe 7 në terapi intensive, si është gjendja e pacientëve në dy spitalet COVID

Instituti i Shëndetit Publik në përditësimin e sotëm për situatën e koronavirusit ka njoftuar se në dy spitalet COVID janë të shtruar 38 pacientë dhe vetëm 7 prej...

Fico: 38 pacientë të shtruar në dy spitalet COVID, 8 në terapi intensive

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico njoftoi sot se 38 pacientë me koronavirus janë të shtruar aktualisht në të dy spitalet COVID në vendin tonë. Gjithashtu...

Ministria e Shëndetësisë: Në dy spitalet COVID janë 74 pacientë, 11 në terapi intensive, 3 të intubuar

Nga të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se në dy spitalet COVID në Tiranë aktualisht po marrin shërbim 74 pacientë. Mësohet se...

Latest news

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...
- Advertisement -