Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Berisha: Kosova jep rroga dy herë më të larta se sa Shqipëria

Nga Ejona 0

Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në faqen e tij të Facebook është shprehur se arsyeja kryesore pse njerzit duan të lëvizin nga Shqipëria është për shkak të rrogave të ulëta.
Berisha gjithashtu thotë se shatë vite më parë, situata ishte komplet ndryshe.
Postimi i plotë i Berishës:
Të dashur miq, shtatë vite më parë rrogat në Shqipëri ishin më të larta se sa ne 7 vende të rajonit Bullgari, Rumani, Serbi, Maqedoni e Veriut, Bosnje Hercegovine, Mal i Zi dhe Kosovë.
Duke zbatuar politikën e spastrimit etnik të shqiptarëve nga Shqipëria, Zografi bis bllokoi për 7 vite rritjen e rrogave.
Rezultatet e kësaj politike janë:
1- shqiptarët kanë rroga më të ulëta se të gjitha vendet e rajonit. Kosova për mjeket, infermierët dhe ushtarakët jep rroga mbi dy herë më të larta se sa Shqipëria.
2- shqiptaret jo vetëm kanë rrogat më të ulëta në rajon, por marrin sot 15% më pak krahasuar me çmimet se sa 7 vite me parë
3- kjo është një ndër shkaqet bazë të largimit masiv të qytetarëve nga Shqipëria dhe trefishimit të nivelit të mjerimit në Shqipëri.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Përshëndetje Doktor BERISHA
Po ju dërgoj pagat e Forcave të Sigurisë së Kosovës, 2-3 fish me të larta se të Forcave të Armatosura të ushtrisë shqiptare.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej