Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

SHBA përkrahin shkëmbimin e territoreve? Ambasadori Grenell: Gënjeshtër e pastër!

Nga 27.al 0

I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, reagoi ashpër pas një lajmi se Shtetet e Bashkuara mbeten të hapura për një shkëmbim territoresh.

Grenell postoi një lajm nga portali i Brukselit, EuObserver, ku thuhet se ideja e shkëmbimit të territoreve mbetet popullore nëpër disa qarqe amerikane. Portali shkruan që Grenell po vazhdon të promovojë idenë e shkëmbimit si një zgjidhje e shpejtë e problemit.

Por, Grenell, i cili shërben si ambasador i SHBA në Berlin, tha se ky është një lajm fals. Sipas tij, portali as nuk e ka telefonuar dhe as nuk i ka shkruar.

“Jam këtu për ato që bien dakord palët. Jam i fokusuar në zhvillimin ekonomik, jo për politikën,” shkruan ai.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej