Berisha: Ben Blushi, “kumbar” i aferës 15 milionë euro të Porto Romanos

Duhet të lëçisni

“Dëgjo këtu ti pe*erast m*ti!”. Deputeti kërcënohet “live” në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (film)

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Por, më...

Fauci: Mbi 50% e të infektuarve me Covid janë si pasojë e rasteve asimptomatike

“Ne kemi gabuar për sa i përket rasteve asimptomatike. Ajo që  ne nuk  dinim në fillim është  se rreth 40-45% e rasteve në total...

62 raste të reja dhe 1 i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Ish kryeministri Sali Berisha, i rikthehet edhe një herë aferës korruptive prej 15 milionë eurosh ku përfshihen pronarja dhe drejtori i Top-Channel dhe biznesmeni i shumëpërfolur, Klodian Zoto.
Berisha, përmes një postimi në rrjetet sociale shprehet se kumbar i kësaj afere korruptive është drejtori i Top-Channel dhe ish deputeti i PS, Ben Blushi.
Postimi i plotë i Sali Berishës:
Arben Malavita kumbar i aferes 15 milione euro te Porto Romanos!
Prandaj dhe ai ne gare me Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen ka shnderruar Teleblushin ne ERTV-3 apo Teleneveria-3!
Miq, gazetari investigativ zbulon se, pasi Rama kishte anulluar tenderin, Alqi Bllako me urdher te tij i jep 15 milione euro tenderin e anulluar pa gare fare kompanise “De Mare” qe punon per Klodian Zoton, ortakun e Arben Malavites nepermjet bashkeshortes se tij notere, e cila e ka te ndaluar me ligj te kete kompani private si notere.
Po miq, ligji nuk eshte per mafien. Si shperblim Arben Malavita me Klodian Zoto dhe Eva Blushi i bejne vellain Alqi Bllakos drejtor te Lori kafese pasi ia blejne Vjollces 2.2 milione euro me parate qe vete shtetit i moren.
Mafia ne veprim!

Lexoni artikullin e gazetarit investigativ. sb

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

“Dëgjo këtu ti pe*erast m*ti!”. Deputeti kërcënohet “live” në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (film)

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Por, më...

Fauci: Mbi 50% e të infektuarve me Covid janë si pasojë e rasteve asimptomatike

“Ne kemi gabuar për sa i përket rasteve asimptomatike. Ajo që  ne nuk  dinim në fillim është  se rreth 40-45% e rasteve në total...

62 raste të reja dhe 1 i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik...

Policia e Durrësit ndalon 14-vjeçarin, në çantën e dorës i gjendet një pistoletë

Policia e Durrësit ka ndaluar ditën e sotme një 14-vjeçar, të cilit gjatë një kontrolli rutinë i është gjetur një armë zjarri pistoletë tip...

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...