Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkia e Tiranës fal qiratë për disa banesa, ja kush do të përfitojnë

Nga Ejona 0

Kyetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj  me anë të një videomesazh në rrjetin social ka folur në lidhje me masat që po merr Bashkia Tiranë për tu ardhur në ndihmë shume qytetarëve që jetojnë në banesa me qera.

Masat që po merren në rang vendi shtrihen edhe në nivel loka dhe për këtë arsye edhe Këshillat Bashkiak kanë filluar të marrin masat e menjëhershme duke u ndalur më shumë në rrafshin ekonomik.

Ai ka komunikuar vendimet e marra nga Këshilli Bashkiak i Tiranës si pasojë e COVID-19 ku kësaj here është ndalur tek banesat sociale.

Veliaj deklaroi se Bashkia e Tiranës ka vendosur  të falë të gjitha qiratë për banesat që jep për efekt social duke bërë edhe thirrje që shumë pronar shtëpish të soliodarizohen dhe të ndjekin shembullin  e Bashkisë.

Duke qenë se fillon muaji e duhen paguar qiratë e muajit parardhës, Bashkia e Tiranës do të falë të gjitha qiratë për banesat që jep për efekt social.

Përfitojnë qindra familje në banesa sociale. Ftojmë këdo që jep hapësira me qira, ta falë pagesën për marsin e prillin, duke pasur parasysh se s’kanë pasur aktivitet ekonomik.

Solidariteti nuk na varfëron, përkundrazi, na bën më të fortë si shoqëri”, u shpreh Veliaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej