Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Resistiré 2020”, Himni i kënduar nga 30 artistë të njohur për të luftuar së bashku koronavirusin (film)

Nga 27-shi 0

Versioni i ri i këtij himni mitik “Resistiré 2020” është rikrijuar në një kohë kur shoqërisë i duhej kaq shumë një halë shprese dhe pozitiviteti, një dozë fuqie dhe uniteti për të luftuar së bashku kundër koronavirusit.
Në këtë himn “Unë do t’i rezistoj vitit 2020”, më shumë se 30 artistë janë angazhuar në iniciativën e regjistrimit të kësaj kënge.

Mësohet se të gjitha të ardhurat e këngës do të shkojnë në organizatat bamirëse katolike “Cáritas”, sipas një njoftimi nga Universal Music Spain.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej