Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha takohet me disa studentë, “Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë”

Nga Ejona 0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, një javë më parë nëpërmjet Instagramit ka komunikuar me disa të rinjë ku temë e diskutimit ishte pyetja “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.
Ditën e sotme ai është takuar me disa të rinjë pranë kampusit universitar në Tiranë, tek të cilët thotë Basha, ka marrë frymëzim për ta nisur ditën pasi sipas tij, janë energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mire.
Postimi i plotë i Bashës:
“Ne do të punojmë parreshtur që të rinjtë mos të largohen nga vendi, duke siguruar arsim dhe punësim dinjitoz për ta.
Sot në mëngjes me disa nga të rinjtë që një javë më parë ju përgjigjën pyetjes time në Instagram se “ç’vendim do të merrnin nëse do të ishin për një ditë ministër i arsimit”.
Frymëzim ta nisësh ditën me të rinj energjikë dhe plot ide për ta bërë Shqipërinë më të mirë.
#PotëDëgjoj”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej