Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha refuzon ftesën e Ramës, sakrifikuam mandatet, rrogat dhe imunitetin

Nga Media 0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përjashton mundësinë e dialogut me Ramën. Komentit të gazetarit “Nëse nuk dialogoni nuk do të gjeni zgjidhje”, Basha u përgjigj: “Me kë të dialogosh me Rrajën , Qyrben apo me Vangjush Dakon?! Nuk bëhet fjalë për fatin apo përplasje mes partish por për fatin e shqiptarëve, demokratë e socialistë. Mund të vazhdohet më kështu?! Me një shoqëri të kapur në flagrancë duke vjedhur votat, qindra miliona lekë të shqiptarëve dhe duke i gënjyer se ja dhe pak do hapim derën e integrimit.

Ndërkombëtarët e touch down- Basha ka një përgjigje dhe për ndërkombëtarët të cilët ishin kundër qeverisë tranzitore dhe djegien e mandateve.

“Në vendet e tyre nëse qeveria kapet duke vjedhur votat ikën qeveria dhe personat përgjegjës shkojnë në burg. Kjo ndodh në cdo vend të Europës ku emigrojnë shqiptarët. Detyra jonë është që këto standarde tia garantojmë shqiptarëve në vendin tonë.   Nuk do pranojmë asgjë më pak pavarësisht se vjen kërkesa nga njerëz të painformuar apo nga njerëz që bëjnë touch down dhe kthehen në vendet e tyre. Shqiptarët nuk hanë e pinë në pritje luksoze në Rogner. Nuk hanë e pinë në përfaqësi diplomatike por jetojnë në kushte të vështira”, tha Basha.

Sakrifica- Basha flet dhe për sakrificën e opozitës: “Dorëzimi i mandateve i rrogave dhe i imunitetit është një sakrificë që opozita e bashku me qytetarët bën për të hapur rrugën e futjes së Shqipërisë në Europë”

PD mblodhi sot grupin parlamentar dhe Basha në prononcimin për median ftoi qytetarët në protestën e 16 marsit.

Nga ana e tij nga Lezha presidenti Meta nuk pranoi të komentonte deklaratat e Bashës por bëri thirrje “për bashkim reflektim për të parë larg. Të fitojmë mundësinë për çeljen e negociatave.

http://www.oranews.tv/article/basha-nuk-pranon-ftesen-me-ke-te-dialogosh-me-rrajen-e-vangjush-dakon

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej