Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Rama premtoi shëndetësi falas, por shqiptarët paguajnë më shumë dhe në spitale mungojnë ilaçet bazë

Nga Ejona 0

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka publikuar një video në lidhje me shëndetësinë falas të premtuar nga Edi Rama, por që asnjëherë nuk u bë e tillë.

Në postimin e tij në rrjete sociale, Basha shkruan se shqiptarët jo vetëm që nuk e kanë falas shëndetësinë por paguajnë më shumë për shëndetësinë ndërsa në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara.

Denoncimi i plotë i kreut të PD-së, Lulzim Basha:

Premtoi shëndetësi falas por bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë euro.

Sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë por në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara.

Ndërsa njerëzit dergjen pa shërbim nëpër spitale me kushte mizerabël, artisti i vjedhjes dhe mashtrimit përdor pushtetin për pasurim dhe qejfe personale.

#ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Premtoi shëndetësi falas por bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë euro. Sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë por në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara. Ndërsa njerëzit dergjen pa shërbim nëpër spitale me kushte mizerabël, artisti i vjedhjes dhe mashtrimit përdor pushtetin për pasurim dhe qejfe personale. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Publiée par Lulzim Basha sur Dimanche 15 septembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej