Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese, për interesat e tij po pengon rrugën europiane të Shqipërisë (film)

Nga Ejona 0

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbajtur ditën e sotme një konferencë për mediat në të cilën ka komentuar zhvillimet e fundit në vend dhe përplasjet Kuvend-Presidencë për Gjykatën Kushtetuese.

Sipas kryedemokratit, Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese dhe sjellja e tij, sipas Bashës, po pengon rrugën europiane të Shqipërisë.

 “Rama e ka jetike kapjen e Gjykatës Kushtetuese. Duke nisur nga 30 qershori, synimi për kapjen e Presidencës, por është edhe një nga kushtet e Bundestagut dhe Europës. Nëse mendon se do ja hedhë Bundestagut me makinacione, e ka gabim. Është institucioni më i informuar për atë çfarë po ndodh në Shqipëri.

Për interesat e tij personale po pengon rrugën europiane të Shqipërisë. Shqipëria ka nevojë jetike për një drejtësi të pavarur. SPAK dhe BKH janë jetike”, u shpreh Basha.

LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 15 novembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej