Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha përkujton intelektualët e vrarë nga regjimi komunist: Mos të lejojmë rivendosjen e diktaturës

Nga Klodiana 0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës ka përkujtuar intelektualët dhe patriotët e shquar shqiptarë që u vranë nga regjimi komunist.

Përmes një postimi në “Facebook”, Basha shkruan “sakrifica  sublime mijëra shqiptarëve që u vranë me dhe pa gjyq nga regjimi komunist, kërkon reflektim dhe veprim për të mos lejuar me asnjë çmim rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim”.

“Nderim përjetë intelektualëve dhe patriotëve të shquar të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Sakrifica sublime e!”-shkruan Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej