Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Opozita nuk friksohet dhe nuk tërhiqet

Nga Klodiana 0

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit të gjykatës së Elbasanit ndaj funksionarëve të PD-së paralajmëroi gjyqtarët dhe prokurorët e çështjes se do të mbajnë përgjegjësi ligjore para drejtësisë së vërtetë.

Nga selia blu, Basha tha se ata do ta shoqërojnë kryeministrin Rama para drejtësisë.

Opozita nuk frikësohet, nuk trembet, nuk tërhiqet. Unë, të gjithë demokratët në cdo cep të Shqipërisë dhe gjithë qytetarët e bashkuar do ta luftojë këtë qeveri kriminale derisa Edi Rama dhe të gjithë kriminelët e tij të dalin para drejtësisë së vërtetë. 

Dua tu drejtohem të gjithë policëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve të Elbasanit, të cilët sot vendosën të mbajnë të burgosur politikë njerëz të pafajshëm ndërkohë që kanë vite që tolerojnë dhe mbrojnë krimet e Qazim Sejdinit, Taulant Ballës dhe bandave të Elbasanit. Ju e dini fare mirë se çfarë është ligji dhe drejtësia.

E dini fare mirë se është kriminale që një prokuror dhe një gjyqtar të braktisë ligjin dhe interesin publik për ti shërbyer politikës dhe krimit. Ju e dini dhe ne e dimë. Edi Rama mund tu ketë premtuar se do t’ua falë korrupsionin dhe shkeljet ligjore, se do të kaloni vettingun. Unë ju premtoj se shpejt do ta shoqëroni Edi Ramën para drejtësisë.Prokurori dhe gjyqtari i korruptuar është funksionari më i rrezikshëm në shoqëri. As njerëzit dhe as unë nuk do ta harrojnë dhe as nuk do ta falin krimin dhe korrupsionin tuaj.

 Ka disa muaj që ushtron dhunë sistematike kundër opozitës dhe qytetarëve. Mbi 500 qytetarë janë ndaluar gjatë 5 muajve të fundit, mbi 50 qytetarë janë arrestuar. Dhuna e tij dështoi, njerëzit nuk u frikësuan, protestat u bënë më të mëdha. Kjo e ka trembur dhe futur në panik Edi Ramën. Tani ka vendosur të zbatojë një plan të rrezikshëm për nxitjen e ndarjeve dhe përplasjeve sociale në Shqipëri. Edi Rama po kërkon të nxisë dhunë masive në Shqipëri, përplasje mes qytetarëve, po kërkon të nxisë luftë mes militantëve të ndryshëm politikë, po kërkon të nxisë vëllavrasjen mes shqiptarëve. 

Për këtë qëllim ai po përdor policinë, prokurorinë, gjykatat dhe mercenarët e tij në media për të krijuar ngjarje që provojnë, nxisin revoltim dhe reagim publik. Këtë qëllim kanë arrestimet e fundit të drejtuesve të PD-së, përplasjet e policisë me qytetarët protestues, këtë qëllim ka vazhdimi i një fushate të paligjshme, këtë qëllim ka retorika e djegies, përmbysjes dhe dhunës. Motoja e Edi Ramës tani është: Çdo gjë të sakrifikohet, çdo gjë të shkretohet vetëm që ai të ruajë karrigen dhe milionat e tij. Është plan i dëshpëruar që do të sjellë fundin e tij. Ne nuk do të lejojmë që fundi i Edi Ramës të arrihet me kosto për Shqipërinë”, tha Basha

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej