Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha nga Durrësi i përgjigjet Ramës: Po na propozon kapitullimin e Shqipërisë (film)

Nga Media 0

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është pritur nga mijëra qytetarë të Durrësit, në një takim me sturktuarat e Partisë Demokratike por dhe me mbështetësit e kësaj partie.

Duke iu përgjigjur ftesës së Ramës për dialog,Basha tha nga Durrësi se ai propozon kapitullimin e vendit.

“Për gjashtë vite e gjysëm ne e kemi luftuar klëtë betejë në ditë të mira dhe të vështira, kur na përqeshnin.  Ne e kemi luftuar këtë betejë jo për interesat tona por të bindur se pa i dërguar para drejtësisë kriminelët Shqipëria nuk mund të shkojë drejt Europës. Misioni ynë është një mision kombëtar, kur vijnë momente i ky i sotmi kur një parti e madhe duhet të vendosë nëse do të zgjedhë rrugën e pazarit me të keqen pao rrugën e vështirë në betejën për njerëzit. Ne e kemi ndalur ccdo kalkulim të vogël politik. Ne nuk luajmë. Edi Rama ne nuk pranojmë teatër mbi interesat e shqiptarëve. ne kemi një mision që nuk i takon një partie të jashtëzakonshme por jemi bashkimi që hodhi dikaturën e Enver Hoxhës. Ne jemi bashkimi që do ta shembë këtë me ccdo ccmim dhe ccdo sakrificë. Vëllezër dhe motra para nesh janë dy dilema, kapitullim apo përballje deri në fitore. Edi Rama vodhi zgjedhjet dhe po vjedh Shqipërinë. Rama na propozon kapitullimin që të bëjmë sehir me 30 Qershor. 1.4 mln shqiptarë nuk kanë karta idenitieti. Severi ka rënë dhe regjistri manipulohet nga sejmenët e pushtetit. Rama propozom zgjedgje kur kriminelë nga Artur Bushi dhe Tërmet Pecci rikandidojnë kur në fakt duhet të ishin para drejtësisë. Këtu në Durrës sjell një asistent hajdute të Vangjush Dakos, tashmë kur atë po e përpin vorbulla e drejtësië. E gënjen mendja që do t’i shpëtojë drejtësisë. Por Rama e gënjen se ai do shkojë prapa hekurave. Propozon Ballën dhe Gjiknurin si rojtarë të ngjarjes. Keni rënë sjukë. Balla dhe Gjiknuri kanë ushtruar presion mbi KQZ që të mos regjistrojnë anëtarët e opozitës në KZAZ. Në propozon një proces të parregullt. Rama do kapitullimin pa kushte që ne të ulim kokën edhe pa garë vetëm për pushtetin dhe karrigen e tij. Ai i shërben vetëm pushtetit të tij dhe për këtë arsye ka shkelur ligjin. Do të sakrifikojë fëmijët tuaj për pushtetin e tij korruptiv”, u shpreh Basha.

LIVE

LIVE – Durrësi dhe gjithë Shqipëria janë ngritur kundër Maduros së Ballkanit i cili është kapur duke vjedhur. Ky vend ka zot! Sovrani në Republikën e Shqipërisë është populli shqiptar. #ShqiperiaSiEuropa #25Maj

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 22 mai 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej