Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Duhet të lëçisni

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje.

Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur nga fitorja, ndërsa premtoi se brenda dy viteve të para do të përfundojnë rrugën që do të nxjerrë nga izolimi të gjithë zonën e Selenicës.

“Mirë se ju gjej! Për mua është emocion i papërmbajtshëm të ndodhem këtu në mesin tuaj të shoh në  këtë orë të mbrëmjes dritën e shpresës dhe besimit. E madhe ka qenë barra në këto tetë vite në familjet tuaja nga një njeri që erdhi premtoi, gënjeu dhe tani vjen përsëri pa pikë turpi dhe ju kërkon votën. Tetë vite nuk e mbaroi rrugën e premtuar. Tetë vite mashtrime, tetë vite abuzime, marrin fund për tre ditë. Korrupsioni largohet me vote. Edi Rama largohet me votë duke u bërë të gjithë bashkë ditën e diel. Kjo nuk mund të jetë alibi. Kjo është shtëpia juaj, kjo është Selenica juaj. Ne jemi njerëzit e Rrugës së Kombit ua jap fjalën ne do ta bëjmë rrugën realitet brenda dy viteve të para. Selenica nuk do të jetë më e izoluar. Këtë rrugë që zgjati pesë herë më shumë sec duhej, më 25 prill Selenica ndahet nga tetë vitet e vështira,” tha Basha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi, Hiqen maskat, shkurtohet ora policore

Ashtu siç edhe pritej, ulja e shifrave të infeksionit pritet të sjellë lehtësim të masave anti-Covid. Në mbledhjen e radhës Komiteti Teknik i Ekspertëve pritet...

Tom Doshi me 3-4 diploma, prandaj komandon gjithë këtë popull ushtar… (film)

Tom Doshi ka qenë sfidanti i vërtetë i këtyre zgjedhjeve, i cili ia doli t’i japë tre mandate shtesë Edi Ramës, megjithë kundërshtinë shumë...

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

Gurvenantori i bankës së Anglisë: Ata që investojnë në kriptmonedha duhet të përgatiten t’i humbin paratë

Gurvenatori i bankës së Anglisë Andrew Bailey ka deklaruar se kriptomonedhat ose të quajtura ndryshe monedhat virtuale nuk kanë “vlerë të brendshme” dhe njerëzit...

Dita e dytë pa pacientë të intubuar nga COVID-19

Për të dytën ditë radhazi në spitalet Covid nuk ka asnjë pacient të intubuar. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se 7 pacientë po trajtohen në...