Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha në luftë me Ramën: Po i afrohet fundit të qeverisjes

Nga Ejona 0

Kreu demokrat Lulzim Basha vijon “luftën” me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, ndërsa paralajmëron se fundit të qeverisjes së tij i ka ardhur fundi.

Basha shkruan se Rama e ka shkatërruar Teatrin në sheklje flagrante të çdo ligji dhe norme shoqërore duke përfituar nga pandemia.

“I babëzituri nuk do t’ja dijë për mbi 120 mijë të papunë, për bizneset që falimentojnë”, thotë me tej Basha ndërsa shton se qeveria e ka shtuar “me 30 milionë euro borxhin e shqiptarëve”.

“Teksa po i afrohet fundit të qeverisjes RAMAVIRUSI ka hequr dorë nga fasada. Shkatërroi Teatrin Kombëtar duke përfituar nga pandemia, në shkelje flagrante të çdo ligji dhe norme shoqërore, për të grabitur pronën publike dhe për të shtuar me 30 milionë euro borxhin e shqiptarëve.

I babëzituri nuk do t’ja dijë për mbi 120 mijë të papunë, për bizneset që falimentojnë përditë, për mijëra familjet në nevojë dhe varfërinë që falë tij është ulur këmbëkryq në Shqipëri. Kriza e thellë ekonomike dhe papunësia do marrin zgjidhje vetëm kur të largojmë RAMAVIRUSIN”, shkruan Basha ndërsa ka publikuar një video montazh me akuza për Ramën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej