Basha me banorët në Sukth: Po të mendonte për ju, qeveria nuk do të ishte shtruar në restorante

Duhet të lëçisni

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet ditën e sotme në Rrushkull të Durrësit, për të parë situatën e krijuar nga përmbytjet. Duke folur me kryedemokratin, banorët u shprehën se prej vitesh në zonë nuk është bërë asnjë investim për kanalet ekzistuese, duke bërë që zona të përmbytet herë pas here.

Një prej tyre thotë se prej më shumë se një jave situata në fshatin e tyre është përkeqësuar për shkak të reshjeve. Po ashtu, ai tha se investimet janë bërë privatisht nga vetë banorët që kanë shitur lopët për të siguruar paratë.

Banorët e kësaj zone prej më shumë se 10 ditësh nuk kanë as ujë të pijshëm. Basha u shpreh se, si në veri ashtu edhe në Durrës, mungesa e investimeve ka sjellë përmbytjet.

Kreu i PD përmendi edhe darkën që patën në Dubai disa nga ministrat e qeverisë ndërsa shqiptarët përballeshin me përmbytje.

“S’ka arsye që mos t’u vijë ndihma me ujë të pijshëm.  Me një qeveri që e ka mendjen tek ju, ky shtet  i ka mundësitë që t’u ndihmojë. ” 

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon kualicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...