Basha: Kush minon garancitë për zgjedhjet, s’do zgjedhje demokratike dhe integrim evropian

Lexo edhe

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka shpërndarë qëndrimin e kreut të Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, për reformën zgjedhore.

Në një postim në Twitter, Basha tha se PD dhe opozita e bashkuar janë të vendosur për kontributin e tyre për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ato janë në interesin më të mirë të Shqipërisë. Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike dhe as integrimin europian te Shqipërisë”, shkruan Basha.

Të Lidhura

Para

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *