Basha: Kukësi ka pasuri por është i vjedhur, me 25 prill qytetarët do të marrin “hak”

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në kuadër të fushatës elektorale të 25 prillit këtë të premte është takuar me minatorët e Kukësit.

Në fjalën e tij ai ka theksuar se është e rëndësishme që pasuria natyrore e qytetarëve të jetë në duart e qytetarëve.

Ndër të tjeraai u shpreh se ky është një vullkan që do të shpërthejë më 25 prill te kutia e votimit.

Herën e fundit u takuam shumë pranë, në fabrikë, madje rojet donin të na largonin, që mos të shihnim të vërtetën, por e vërteta nuk fshihet më. Me duart e Edi Ramës, pasurinë e Kukësit, i është dhënë një grushti njerëzish. “Kukësi me pasuri, por i vjedhur”! Kjo është e vërteta e Kukësit dhe gjithë Shqipërisë. 25 prilli është ditë ndryshimi.

Ndryshimi ka filluar të vijë. Nuk ka nevojë ta them nga Kukësi unë, dhe pritja madhështore që mu bë. Njerëzit janë të vendosur që më 25 prill të marrin hak me votën e tyre për gjithë vuajtjet që kanë hequr mbi kurriz. Unë jam futur në shtëpitë tuaja, kam parë varfërinë që ka shkaktuar ky 8-vjecar, kam folur me djemtë tuaj, kam parë me sytë e mi si është zbrazur Kukësi në këto vite.

Qeveria ime ndryshimin e parë që do të sjellë do të jetë një qeveri që punon për ju. Nga Italia në Gjermani gjen kuksianë që kanë shkuar me 5 lekë në xhep dhe tani janë punësuar e kanë marrë të tjerë, duke u bërë krenari. Kuksianët, shqiptarët, janë njerëz punëtorë. Problemi është qeveria. Këto burime të jashtëzakonshme natyrore ne do ua kthejmë kuksianëve dhe Kukësit. Ua përsëris që ajo fabrikë do të hapet shumë shpejt“, ka thë Basha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...