Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: I gatshëm për dialog me ndërkombëtarët, por pa Ramën kryeministër (film)

Nga Ejona 0

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë edhe njëherë i qartë në mesazhin e tij për partnerët ndërkombëtarët, duke thënë se është i hapur për dialog, por pa Ramën dhe me një qeveri tranzitore që do ti japë fund krizës së thellë ekonomike që ka përfshirë vendin.
Ai është shprehur se zgjidhja është vetëm një, ajo largimit të kryeministrit Rama pasi ai është kapur nga prokuroria duke vjedhur tre palë zgjedhje.

“U kam komunikuar partnerëve tanë ndërkombëtarë se e mirëpresim një dialog për zgjidhjen e krizës poltike në vend,

Partia Demokratike ëshgtë e gatshme të përfshihet me ndihmën e partnerëve tanë për të zgjidhur këtë krizë nga një parlament i krimit. Largimi i Edi Ramës është çelësi që i hap rrugën këtij procesi.

Një qeveri tranzuiroe është çelësi dhe jemi të gatshëm për të bërë të mundur që kurrë më asnjë kupolë kriminale të mos marrë peng vendin me një grusht krininelësh.

Ky është synimi ynë ti japim fund këtij aparteidi”, tha Basha.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1125635850978216/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej