Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Astirit e zhvendosin protestën para Kuvendit

Nga Media 0

Banorët e zonës së Astirit do të vazhdojnë edhe sot protestën, por ketë herë përpara Parlamentit. Ata u mblidhen në orën 10:00, kur edhe filloi seanca plenare.

Në ditën e 19, ata protestojnë kundër projektit të zgjerimit të rrugës së Unazës së Madhe që do t’u kushtojë atyre prishjen e banesave.

Protesta mbështet edhe nga opozita. Një ditë më parë, deputeti Klevis Balliu i bërë thirrje policisë të mos provokojë, por t’u bashkohet qytetarëve.

“Njoftim!
Sot ne oren 10:00, me date 22, vijon protesta tek PARLAMENTI.
Ju lutemi burra , gra dhe femije, motra dhe vellezer, shoke dhe miqe. Te gjithe te bashkuar! Forca!”, shkruhet në njoftim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej