Blushi në Elbasan: Po manipulohet zgjedhja e delegatëve

Duhet të lëçisni

Do transportonte 50 sirianët që u shpëtuan në Vlorë drejt Italisë, arrestohet drejtuesi i gomones

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë. Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të...

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

Reagon Rama nga Fieri: Qentë le të lehin karvani ecën përpara

Deputeti socialist Ben Blushi,  tha sot në Elbasan se po manipulohen zgjedhjet për delegatët e Kongresit. Blushi tha se delegatët nuk janë përzgjedhur nga vetë anëtarësia”. Akuzat e Blushit janë kundërshtuar nga deputeti socialist Taulant Balla, i cili në përballje me Blushin, i është drejtuar duke thënë se nuk mund të shajë partinë pasi për dy vjet nuk ka shkelur në PS-në e Elbasanit ku është zgjedhur deputet. Në debat e sipër, Blushi ka deklaruar se kreu i këshillit të qarkut në 2013, i cili sipas tij ka kontribuar për Berishën është në listën e delegatëve të Kongresit. Deputetit Blushi i ka kthyer përgjigje deputeti Taulant Balla. “ Ke dy vjet pa ardhur në parti.”  “ Blushi të mos bëj shfaqje, si deputet të vijë të dëgjojë qytetarët. Nuk mund të kërkojë të jetë kryetar kur e shan partinë”, ka thënë Balla. Debati është zhvilluar sot kur PS e Elbasanit po zgjedh delegatët e saj për në kongresin e partisë që do të zhvillohet në mars.

Ndërkohë Rama ndodhej në Fier atje ku po zhvillohen zgjedhjet për delegatët e kongresit socialist. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale i është përgjigjur edhe Blushit. “Qentë le të lehin karvani ecën përpara”, shkruan kryetari i PS-së në një postim në facebook, duke thksuar edhe mirënjohjen për socilaistët që sipas tij po votojnë në 4 qarqet pavarësisht shiut.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Do transportonte 50 sirianët që u shpëtuan në Vlorë drejt Italisë, arrestohet drejtuesi i gomones

Vijon puna për zbardhjen e plotë të tentativës për kontrabandim të migrantëve dy javë më parë. Shkon në tre numri i personave të arrestuar, të...

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...