AUTHOR NAME

27-shi

2505 POSTIME
0 Komente

Valiu i Tiranës, nën hyqmin e mëkëmbësit të Sulltanit. Shqipëria përfshihet në problemet e brendshme të Turqisë

Erion Veliaj nuk humb asnjë rast për t’i shtuar edhe disa foto gënjështrës së tij të madhe të gjelbërimit të Tiranës, ndërkohë që qyteti...

… se vajzat bëhen plaka/ Rinia jo nuk vjen më…

Mora kitarën shokë dhe nisa këngën time, ta pimë këtë gotë me shokët dhe shoqërinë Se vitet ikin tutje Dhe ikin një nga një Se vajzat bëhen plaka Rinia jo nuk...

Rilindja feston/ Syzet në kokë, këmbën mbi tupan! Safet Gjici hedh valle dorë më dorë me tarafin e tij (film)

Në valle bashkë me të janë edhe Rozafat Sopaj, drejtor i Banesave Sociale në Tiranë; deputeti Ylli Shehu; ish-kryetari i Gjykatës, Isuf Shehu e...

990 milion lekë “rrush e kumbulla” nga UKT. SPAK-u, mos u lodh për hajdutë deri në Lushnje, i ke në mes të Tiranës!

Tenderët me negociim, pa shpallje, janë konsideruar si gangrena e  fondeve publike për shkak se mungon tërësisht konkurrenca mes subjekeve private dhe ata që...

Presidenti Ilir Meta “arratiset në jug”, bën zhytje në det (film)

Presidenti Ilir Meta duket se nuk i ndahet natyrës. Këtë të hënë ai ka zgjedhur ta kalojë në bregdetin e jugut. Me një video të...

Amen…

Atmosfera e zjarrtë e finales së madhe "Euro 2020" mbledh në shesh Veliajn, Kim dhe Bucci-n Finalja e madhe e “Euro 2020” u prit me...

Ky është plani mafioz i Edi Ramës me plehrat në Durrës dhe Kavajë, SPAK të ndërhyjë

Këtë të diel, mas agravimit edhe më të madh të situatës me plehrat në qarkun e Durrësit, Partia Demokratike, nëpërmjet kryetarit të saj aty...

Na grinë me taksa, goli i  Veliajt me mega tenderin 600 milion lekë: SPAK kthen sytë nga Bashkia e Tiranës

SPAK ka nisur të ngrëjë “piacën” e arrestimeve gjatë këtyre javëve duke mos u mjaftuar më me qyqarë që tentojnë të korrutojnë policin me...

Alo! SPAK-u? Te “Trauma” keni një mjek që pranon se merr rryshfet, s’ka nevojë ta përgjoni! Ogerta, po ti e dëgjove?

Tema e ditës ndryshon shpejt në Shqipëri, ku për shkak të zhvillimeve të shpejta opinioni publik nuk arrin dot të njihet plotësisht me skandalet...

Shqipëria në batakun e Lindjes së Mesme, plani i fshehtë turk për Vëllazërinë Muslimane, përfshihet edhe Egjipti

Javët e fundit është vërejtur një intensifikim i takimeve dhe vizitave të ndërsjellta mes qeverisë së Turqisë dhe asaj të Shqipërisë. Ky intensitet i lartë...

Latest news

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Policia vijon monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu bëjnë me dije se...

Pas trafikut të rënduar, 5 makina përfshihen në aksident në Lezhë

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Lezhë. Pesë makina janë përplasur njëra pas tjetrës, ndërsa nuk dihet nëse ka të lënduar. Kujtojmë se ditën...

2 shtete futen në listën e zezë të Zvicrës, zbuloni nëse bën pjesë Shqipëria dhe Kosova

Qeveria federale ka publikuar sot një listë të re e cila tregon se cilat shtete konsiderohen vende me rrezik për Zvicrën. Me këtë rast...

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...