AUTHOR NAME

27-shi

2327 POSTIME
0 Komente

Shqiptarët janë të lumtur, sepse udhëheqësi Edi Rama mori dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Ka nisur sot në stadiumin “Air Albania” procesi i vaksinimit anti-COVID për dozën e dytë. I pari që është vaksinuar ka qenë kreu i...

Reshjet e shiut, rrëshqitje dherash e rënie pemësh tek “Currilat” në Durrës (foto)

Reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar probleme në zonën e Currilave. Raportohet se nga era e fortë në Currila ishin rrëzuar dy...

Çfarë ka të përbashkët Rita Ora, Cristiano Ronaldo dhe Mira Rakacolli?

Në pamjen e jashtme nuk kanë asgjë të përbashkët. Rita Ora dallohet në muzikë, kinema dhe zhveshje sportive. Cristiano Ronaldo allias CR7 dallohet në futboll dhe...

Molla e Borëbardhës është një rast i izoluar (Mira Rakacolli)

https://27.al/u-shfaq-ne-mbledhjen-e-ps-rakacolli-sqaron-incident-i-izoluar/?fbclid=IwAR04v99rl8BJXH9l6JHpPjhVTy63p7zltjp0wnE3ptf4Mjyaq_4Hj76Q5X0

Supë me brokoli e mascarpone, për qejf të shpirtit dhe jo për dietë

Nga Iva Tiço E kush tha që supa është vetëm nga halli, kur sëmuremi apo kur duam të dobësohemi?! Ja ku e kemi shpëtimin, kjo...

“Varfanjaku” Arben Ahmetaj rrëfen se si e ndanë “copën e bukës” 1000 euro tek Nusreti (film)

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj ose si njihet ndryshe ‘Tigri’, ka nxjerrë gjithë mllefin e tij gjatë një emisionini televiziv ndërsa komentonte darkën e...

Rama ironizon Fevziun nga Dardha: Çfarë më tha për Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama ironizoi opozitën nga Dardha duke thënë se nuk e njohin vendin, ndërkohë që s’ka kursyer as gazetarin Blendi Fevziu. “Më e keqja...

Revoltohet Cardi B: COVID-19 një biznes i ri, po testohem katër herë në javë…

Këngëtarja e njohur, Cardi B ka treguar edhe më herët se testohet herë pas here për Covid-19 për shkak të frikës, por edhe sepse...

Nuk është mish derri, por kodi i Ndragheta-s (film)

Nga Enkel Demi Ka një zakon rilindas që pas çdo skandali kërkohet qesharakja, në mënyrë që e pabëra të bëhet e pabesueshme. Kështu u reagua...

Duke pritur shefin e policisë

Antimafia italiane gjatë përgjimit të një bisede në datë 9 gusht të vitit 2017 mes Tommaso Bruto, djalit të tij Saverio dhe Ercole D’Alessdandro,...

Latest news

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...