AUTHOR NAME

27-shi

4920 POSTIME
0 Komente

Po “shfrytëzon” famën e Eurovizionit? Ronela shfaqet me përfaqësuesit e këtyre dy shteteve

Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati në një intervistë para se të merrte pjesë në Eurovizion u shpreh se nuk e pretendonte fitoren por famën...

Durrës/ U qëllua dy herë me armë zjarri, ky është 48-vjeçari (EMRI)

Arben Maneci 48- vjeç ra pre e një atentati mbrëmjen e sotme në Durrës. I riu rezulton të jetë person me precedent penal në fushën...

Vrasja e 48-vjeçarit në Sukth, policia: U qëllua pranë dyqanit, ja sa autorë ishin

Arben Mërkuri 48- vjeç u ekzekutua mbrëmjen e sotme pranë një dyqani në Sukth të Durrësit. Kështu bën me dije policia, e cila ka...

Të shtëna me armë zjarri në Sukth, vritet 48-vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka tronditur vendin mbrëmjen sotme. Burime paraprake bëjnë me dije se një 48- vjeçar i identifikuar me emrin Arben...

Atentati në Durrës/ Ndërron jetë rrugës për në spital 48-vjeçari, shkak pazaret e drogës

Një atentat me armë zjarri ka tronditur vendin mbrëmjen e sotme. Burime bëjnë me dije se është qëlluar me armë zjarri një 48- vjeçar. Bëhet...

“Nuk ishte një…” Jasmin Kadriu bën deklaratën e fortë për marrëdhënien me Ardian Bujupin

Ardian Bujupi dhe Jasmin Kadriu u përfolën pak kohë më parë për një romancë të mundshme, pasi u panë të afërt në bashkëpunimin që...

Tiranë/ 55-vjeçarin e zë korrenti në tarracën e shtëpisë, dërgohet në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme. Mësohet se një 55-vjeçar ka përfunduar me plagë në spital pasi ka rënë në kontakt...

Gjukanoviç në Kosovë: Nuk dëshirojmë të krijojmë probleme

Mali i Zi dhe Kosova lënë të hapur mundësinë e rishikimit të marrëveshjes për demarkacionin e kufirit. Presidentja Vjosa Osmani priti në Prishtinë homologun...

Ballkani i Hapur/ Rama i përgjigjet Berishës: Nuk do të ndalet sepse…

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetin e tij social Twitter, iu është përgjigjur kritikëve të Ballkanit të hapur, duke theksuar...

Bislimi takim me Gjukanoviç: E ardhmja e dy shteteve tona është në BE

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka pritur ditën e sotme në takim presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç. Siç njoftohet gjatë takimit u diskutua mbi bashkëpunimin...

Latest news

Scholz: Duhet të jemi të drejtë ndaj Ballkanit Perëndimor

Gjatë një fjalimi në Bundestag, kancelari gjerman, Olaf Scholz, tha se nuk do të ketë procedurë të shkurtuar për anëtarësimin e Ukrainës në BE....

Abazoviç: Do të bëjmë çmos për të rregulluar marrëdhëniet mes Malit të Zi dhe Serbisë

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ditën e sotme bëri me dije se qeveria aktuale do të bëjë çmos dhe të pamundurën që...

Fshehu provat për vrasjen e “Ramanit”, ky është shefi i krimeve të Lezhës

Leonard Palushi, shefi i krimeve në Komisariatin e Lezhës  është vënë sot në pranga në kaudër të operacionit të ndërmarrë nga Prokuroria e Posaçme...

Zbulohet kush ekzekutoi vëllain e Talo Çelës (EMRI)

Besjan Xhixha është autori i vrasjes së vëllait të Talo Celës, Bujar Çela. Xhixha aktualisht ndodhet në burg për atentatin ndaj dy vëllezërve Haxhia...

Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se referimi i presidentit rus, Vladimir Putin, për Kosovën si precedent për të ndërhyrë në punët e një...