AUTHOR NAME

27-shi

2327 POSTIME
0 Komente

Partizani, tani duhet një thes…

Lajmi që ka entuziazmuar të gjithë ata që ndjejnë për skuadrën e kuqe, por edhe njerëzit e futbollit në përgjithësi, ka të bëjë me...

Skënderbeu, një fitore “gri”

Skënderbeu ka fituar ndeshjen e mbrëmjes ndaj Teutës me rezultatin 1-0 dhe ruan diferencën prej katër pikësh me Partizanin. Por kjo duhet të jetë...

Partizani pa frena, Kukësi me ritmin e Duros

U deshën 100 ditë që Partizani i Agostinelit të kthehej tek fitorja jashtë fushës, duke bërë një hap të sigurtë në prag të takimit...

Tirana, tifozët Halilit: “I bone gati çelsat”?

Tifozët e Tiranës kishin bërë të ditur që dje se kishin vendosur ta bojkotonin takimin midis skuadrës së tyre dhe Flamurtarit, në shenjë proteste...

Saki vë notat: Konte fenomen, Alegri mesatar

Arrigo Saki vë re se së fundi edhe futbolli italian ka ndryshuar. Sipas tij, aktualisht ka një grup trajnerësh me ide inovatore. “Jam shumë...

Champions, sytë në Londër

Matuidi është rikuperuar, Verrati pothuajse e sigurtë që nuk do të jetë në fushë. Me Pastoren ende me probleme, treshja e mesfushës pritet të...

Xhani de Biazi, një çmim për Shqipërinë

Pasi ka grumbulluar komplimente dhe vlerësime në vendin e tij, trajneri i Kombëtares, Xhani de Biazi është kthyer në Tiranë. Çmimin e marrë nga...

Xheko dhe Salah, futboll me një këmbë

Rezultati i ndeshjes së Madridit mund të ishte ndryshe, pasi miqtë i kishin të gjitha mundësitë për ta vënë në vështirësi Realin. Gjithçka ndodhi...

Shkëmbi, nga emri për stadiumin në zgjedhje e pestë

Korçarët e futbollit kanë filluar të jetojnë delirin e të qenit lider dhe kjo reflekton në një lloj arrogance që të prish humorin. Që...

Murinjo, në gjyq për diskriminim

Në një gjykatë në Londër është bërë ballafaqimi i parë me dyer të mbyllura, midis përfaqësuesve të Çelsit dhe ish-mjekes së ekipit, Eva Karneiro,...

Latest news

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

Kodi gjenetik i Kelmendësve

shkruan Fahri Xharra Një studim gjenetik, të cilin e mora për përgatitje për shtyp, i cili m’u duk shumë i saktë, edhe pse është nga...

Rriten ndjeshëm rastet e reja në Kosovë, 4 persona humbin betejën me Covid-19

Kosova ka regjistruar ditën e sotme një rritje të numrit të të prekurve me koronavirus në 24 orët e fundit, teksa 453 qytetarë kanë...

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...