AUTHOR NAME

27-shi

2368 POSTIME
0 Komente

Ronald Gërçaliu, një austriak në Tiranë

Në prag të miqësores së të shtunës në Vienë, kujt tjetër mund t’i referohesh veçse Ronald Gërçaliut. Dhe e përditshmja austriake “APA” i ka...

T’i kushtosh Ronaldos një pjesë të trupit…

  Kjo ishte ideja e çmendur e një tifozi personal të sulmuesit të Real Madridit, Kristiano Ronaldo, i cili mbi të gjitha është italian. Quhet...

UEFA injoron terrorin: “Nuk do të ketë dyer të mbyllura”

Sulmet e përsëritura terroriste nëpër Europë kanë vënë sërish në dyshim mbarëvajtjen normale të evenimentit më të rëndësishëm të verës, kampionatit Europian që do...

Shpresat e Redi Jupit, të shpresosh pas 32 vjetësh

Më në fund, kjo përfaqësuese Shpresa, që aktualisht drejtohet nga Redi Jupi, është skuadra më shpresdhënëse, e cila të bën të besosh se Kombëtarja...

Kupa e Shqipërisë/ Shorti favorizon elitën

Eshtë hedhur sot shorti që përcakton çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë dhe në letër duhet se goglat kanë favorizuar skuadrat që po kalojnë...

De Biazi me nerva: “Kampionatin e shoh edhe nga Italia”

Dikush ia ka prishur qejfin trajnerit të kombëtares tonë, Xhani de Biazi, aq sa në konferencën për shtyp të disa minutave më parë, shpesh...

Ndalon Barcelona, Vijareal bën “remontada”

Perfundon te 12-ta numri i fitoreve rresht të Barcelonës në Primera Division, pasi janë ndalur më në fund me një barazim 2-2 nga Vijareal....

“San Higuain”, ndërsa Torino viktimë e fatkeqësisë së Mynihut

Për skuadrën e Sarit është e ndalur të bëj hapa fals, pasi për të ndjekur Juven nuk mund të jesh ndryshe, përveçse perfekt. Ndoshta...

Kategoria Superiore/ Prepotenca e të mëdhenjve

Skënderbeu dhe Partizani vazhdojnë ndeshjen e tyre nw distancë, duke mbajtur të njëjtin ritën nga njëri-tjetri. Korçarët kanë mundur thellë Flamurtarin me rezultatin 5-1,...

Leiçester fiton sërish… edhe 630 minuta larg kurorës

Endërra e Leiçesterit për të fituar titullin e madh në Premier League vazhdon. Me fitoren e rradhës në transfertë ndaj Kristal Palas (0-1), skuadra...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...