AUTHOR NAME

27-shi

2327 POSTIME
0 Komente

Hutohet Agostineli… ndërrim në minutën 95’

Gjatë pjesës së dytë të ndeshjes ndaj Skënderbeut, trajneri i Partizanit, Agostineli është dëgjuar më shumë se një herë duke i bërtitur nga pankina...

Raçiç i bën të gjitha, Vangjeli gol titulli

Përfundon 1-1, pra Partizani nuk arrin ta fitojë ndeshjen e madhe të së hënës, duke e shpërdoruar shansin e madh për të qenë vetëm...

Taulant Balla bën “mavi” edhe Sopotin

Njerëzit e politikës kanë filluar të shihen edhe më shpesh në stadiumet tona, madje janë aktiv edhe në rrjetet sociale, ku mbajnë qëndrime për...

Tifozi vdes në stadium, Dortmundi këndon për të

Borusia e Dortmundit ka arritur një tjetër fitore të bukur (2-0) ndaj Mainzit, duke mbetur -5 pikë nga Bajerni kryesues, por takimi u shoqërua...

Analiza e Sarrit: Napoli perfekt, Juvja luan tjetër sport

Sërish Higuain, por këtë rradhë me 11 metërsh, një gol që i ka mjaftuar Napolit për të fituar në Palermo. “Për Gonzalon nuk kam...

Gashi, “Ismail Qemali” i Kolorados

Që në debutimin në shtëpi, Shkëlzen Gashi ka arritur edhe fitoren e parë (1-0) me uniformën e Kolorado Rapids. Sulmuesi i Kombëtares tonë që...

Papa, rojet zvicerane lajmëtarë të San Lorencos

Meqenëse nuk sheh asnjëherë televizor, Papa Françesko duhet të jetë i vetmi argjentinas i gjallë që nuk e ka shijuar asnjëherë magjinë e Leo...

Paris SG, kampion tetë javë përpara

Me një fitore 9-0 ndaj Troje, ku katër nga golat u shënuar nga Ibrahimoviç, Paris SG e përfundon kampionatin, duke u shpallur kampion tetë...

Hanover, tifozët u heqin bluzat futbollistëve

Hanoveri ia ka sjellë në majë të hundës tifozëve të tij, aq sa pas humbjes së fundit në shtëpi ndaj Këlnit, ata i kanë...

Magani & Magani junior, Teuta europiane ka një mbiemër

U deshën 11 vjet që Teuta të fitonte një ndeshje në Laç dhe protagonistë këtë rradhë janë pjestarët e një familje… Maganët. Babai ka...

Latest news

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...

Kim Mehmeti: Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi Kosova: regjimet i rrëzon vetëdija, jo pandemia!

Në komentin e tij të përjavshëm në Syri Tv, analisti Kim Mehmeti tha ndër të tjera se Shqipëria duhet të dëshmojë atë që tregoi...

Kalo: Mos bini në grackën e tollovitjeve që “politiqenët” ju ofrojnë përditë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo ka reaguar përmes një postimi në Facebook lidhur me situatën e krijuar. Kalo këshillon qytetarët të mos bien në...

Basha prezanton programin për energjinë: Do të bëjmë liberalizimin e vërtetë të tregut

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një takim me drejtuesit e Shoqatës së Energjisë së Rinovueshme shpjegoi planin e tij të energjisë, ku...