AUTHOR NAME

27-shi

2366 POSTIME
0 Komente

Iker Kasijas… koha mbaroi

Iker Kasijas nuk ka më asnjë ngjashmëri me atë që luante dikur për Realin e Madridit dhe në Portugali ku aktivizohet aktualisht kanë filluar...

Anti-Juve, Reina ulërima nga Napoli

Portjeri i Napolit, Pepe Reina, është entuziazmuar aq shumë nga goli i tretë i Bajernit, i shënuar nga ish-shoku i tij i skuadrës, sa...

Ja goli i rregullt i Moratës, Juventus është vjedhur

Ky është momenti i golit të shënuar nga Morata dhe anuluar nga arbitri suedez, Erikson, në ndeshjen e mbëmshme në “Alianz Arena”. Duket qartë...

Arbitrat, komplot kundër italianëve

Marrota nuk e përmban veten dhe e gjen menjëherë pas ndeshjes njeriun që e eleminoi Juventusin nga Champions League. Drejtuesi i klubit bardhezi e...

Çudia e FSHF-së, Lika u dënua pa qenë në fushë

Komisioni i Etikës në FSHF nuk bën asnjëherë një punë të rëndësishme, ndërsa me një nga masat e pakta që mori edicionin e shkuar...

Zbulohet hajmalia e Leiçesterit

Hajmalia e Leiçester, skuadrës angleze që po çudit botën është një murg budist, i cili prej tre sezonesh e ndjek rregullisht ekipin që po...

Ballokumet e Eneas

Në përfundim të ndeshjes Partizani – Skënderbeu, gjyqtari i garës Enea Jorgji vendosi të tregojë se është elbasanas 24 karatësh. Arbitri i FIFA-s kishte marrë...

Vendos kryeministri, nuk ka “Marsejezë” për Benzema

“Nuk ekzistojnë arsye përse Benzema duhet të rikthehet në Kombëtare”, është shprehur krueministri francez Manuel Vals. Gjatë këtyre ditëve është folur për një rikthim...

Juve, Dibala mbetet në shtëpi

Shtohen problemet e Juventusit në prag të transfertës së Mynihut për Champions League.  Dibala ka ndjerë dhimbje në këmbën e majtë, madje nuk ka...

Hutohet Agostineli… ndërrim në minutën 95’

Gjatë pjesës së dytë të ndeshjes ndaj Skënderbeut, trajneri i Partizanit, Agostineli është dëgjuar më shumë se një herë duke i bërtitur nga pankina...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...