Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Athinë, vritet barbarisht në krye të detyrës shqiptari

Nga Klodiana 0

Një 51 vjeçar shqiptar i identifikuar si Kostandin Hila është vrarë barbarisht në një kompani greke në Athinë, ku ishte i punësuar.

Mësohet se një bandë hajdutësh thyen bravat e kompanisë greke në Koridhalo, kapën rojen, e lidhën dhe e goditën disa herë në kokë.

Vajza e viktimës ishte ajo që nxitoi në vendin e ngjarjes, pas një telefonate të shkurtër që arriti të bënte në çastet e fundit vetë 51-vjeçari.

Fatkeqësisht, 51 vjeçari shqiptar humbi jetën sapo arriti në spital. Policia greke po vazhdonë hetimet lidhur me ngjarjen.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej