- Advertisement -

TAG

shqiptari

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Shtypi pesë gra me makinë, shqiptari vetëvritet në burg duke thithur gazin e bombulës së gatimit

Shqiptari i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali, vret veten duke thithur bombulën e gazit Një shqiptari i dënuar me burgim të përjetshëm nga...

Vrau babë e bir, ekstradohet nga Greqia shqiptari me katër emra

Esktradohet nga Athina një shqiptar i akuzkuar për bashkëpunim në një vrasje të dyfishtë në vitin 2012, në qytetin e Elbasanit. Bëhet fjalë për Jorgo...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...

Shqiptarit i bëhet banesa shkrumb e hi, gjatë propozimit romantik për martesë

Albert Ndreu, shqiptari që jeton në Sheffield të Britanisë së Madhe, ka kaluar dy javë duke planifikuar në detaje propozimin që deshi t’i bëjë...

Shqiptari niset nga Tirana dhe shkon te familja në Itali, i infekton të gjithë me koronavirus

Një shqiptar i cili shkoi te familja e tij në Itali ka rezultuar pozitiv me koronavirus, së bashku me katër anëtarë të tjerë të...

Çmenduria e shqiptarit në Zvicër, ndërton akuariumin 1 milion franga (film)

I apasionuar pas akuakulturës Hamez Gashi këtë të mërkurë në një lidhje për “Abc-në e Mëngjesit”, ka treguar për pasionin e tij. Gashi është shprehur...

Aksident gjatë punës, plagoset shqiptari në Itali

Një shqiptar, shitës ambulancë ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga karroceria e një mjeti në tregun e Torinos. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e...

Ngjarje tragjke/ Shqiptari përplas për vdekje babin e 3 fëmijëve dhe largohet nga vendngjarja

Mbrëmjen e djeshme një aksident tragjik ka ndodhur në Monsampolo del Tronto të Italisë. Një shqiptar i dehur ka përplasur për vdekje një 59-vjeçar, i...

Latest news

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

PD prezanton planin për energjinë, Basha: Ulim faturat për 70% të familjeve shqiptare, bashkojmë tregjet me Kosovën

Partia Demokratike ka prezantuar programin për energjinë, ku kreu i saj Lulzim Basha, ka premtuar ulje të çmimit të naftës dhe të energjisë  elektrike. Sipas...

Ndryshon ligji në Gjermani: Postierët mund të hapin paketat në rast u duken të dyshimta

Gjermania ndryshon ligjin për Shërbimin Postar dhe detyron postierët që t’i dorëzojnë në polici paketat që u duken të dyshimta. Organeve të policisë dhe të...
- Advertisement -