Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrihet marrëveshja me FSHF-në, “Air Albania” do të hapë dyert për një tjetër supersfidë

Nga Klodiana 0

Pas derbit kryeqytetas mes Partizanit dhe Tiranës, stadiumin e ri, “Arena Kombëtare” do të hapë dyert për një tjetër sfidë të rëndësishme në kampionatin shqiptar.

Bëhet fjalë për ndeshjen mes Kukësit dhe Partizanit ndërsa ka qenë vetë klubi veri-lindor që e ka njofuar këtë gjë.

Përmes një postimi në “Instagram”, klubi bën me dije se ka arritur marrëveshjen me Federatën Shqiptare të Futbollit që supersfida me kampionët e Shqipërisë të luhet në “Air Albania”.

Ndërkohë një vendim I tillë është marrë edhe për shkak se në stadiumin e Kukësit po kryhen punime teksa klubi dëshiron që beteja me rivalët për titull, Partizanin të jetë një reklamë shumë e mirë për kampionatin tonë.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej