Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PD denoncon: Verifikoni Agron Malajn, kryebashkiakun e Matit i dënuar për armëmbajtje pa leje. T’i hiqet mandati

Nga Media 0

Partia Demokratike i ka kërkuar sot zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin e të kaluarës kriminale të kryebashkiakut të Matit, ish-gardistit Agron Malaj. Ky është kryebashkiaku i pestë i denoncuar nga PD pas 30 qershorit.

“Agron Malaj i Bashkisë së Matit, është i dënuar me vendim gjyqësor të formës se prerë për “armëmbajtje pa leje” . Rasti i pestë pas Shkodrës Vorës, Vaut të Dejës”, deklaroi sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi para mediave.

“Sot PD i ka kërkuar zyrtarisht prokurorisë verifikimin e të kaluarës kriminale të Edi Ramës së Matit. Agron Malaj i dënuar me vendim gjyqësor të formës së prerë për armëmbajtje pa leje dhe i ndalohet kandidimi përjetë për një funksion publik. PD i kërkon Prokurorisë së Përgjithshme dhe më pas KQZ të veprojë pa asnjë vonesë për administrimin e vendimit zyrtar të gjykatës së Matit dhe heqjen e mandatit për kreun e bashkisë së Matit Agron Malaj”, tha Bardhi.

LIVE – Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi deklaratë për mediat

LIVE – Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi deklaratë për mediat

Publiée par Partia Demokratike e Shqipërisë sur Jeudi 16 janvier 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej