Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arrestohet përhapësi i lajmit të rremë për tërmetin e së djelës. Pritet ndëshkim shembullor *

Nga 27-shi 1

Sapo është arrestuar nga policia personi që përhapi panikun të djelën në lidhje me tërmetin e hamendësuar të orës 23.30.

Ai quhet Median Topçiu, i cili u mjaftua me një shikim të përciptë të Top Medias dhe doli nëpër shkallët e pallatit të tij duke bërtitur se ka për të rënë tërmet në orën 23.30

Median Topçiu banon në Rrugën e Kosovarëve dhe alarmi i tij u shpërnda rrufeshëm në të gjithë Tiranën e Re, ku gjendet dhe redaksia e syri.net, e cila e citoi vetëm tre minuta, por që u shumëfishua prej ripostimit që bëri vetë kryeministri Edi Rama në faqen e tij në twitter.

Mendohet se Prokuroria e Krimeve të Rënda të depozitojë një dosje të qepur mirë me fakte e prova për dënimin shembullor të të pandehurit, Median Topçiu.

* Ky shkrim është një fejton

Loading...

Komente (1)

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej